Azyl dla Królików

Azyl dla Królików

Fundacja azyl dla królików - logo

Fundacja Azyl Dla Królików

Działalność Azylu na rzecz potrzebujących zwierząt sięga roku 2007. Wszystko zaczęło się od wolontariatu w Stowarzyszeniu Pomocy Królikom. Wraz z rozwojem podejmowanych działań w regionie kujawsko-pomorskim w 2011 roku przyszedł czas na utworzenie Oddziału Stowarzyszenia Pomocy Królikom w Toruniu.

 

Początki istnienia Toruńskiego Oddziału Stowarzyszenia nie zapowiadały tak intensywnego rozwoju działalności na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, tymczasem okazało się, że Oddział zyskał uznanie i zasięg w skali całego kraju. Efektem kilkuletniej pracy wolontariuszy z Torunia i Bydgoszczy skupionych wokół pomocy na rzecz królików, jest Azyl dla Królików przy Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu, który powstał wiosną 2012.

 

Jest to pierwszy w Polsce Azyl dla Królików - miejsce schronienia dla wszystkich porzuconych, niechcianych uszatych przyjaciół. W styczniu 2013 roku powstała Fundacja Azyl Dla Królików. Fundacja została wpisana do KRS pod numerem 0000447933 i nadano jej nadano NIP: 8792669609.

 

Fundacja to spełnienie marzenia wielu osób o jeszcze skuteczniejszej pomocy uszatym, na własny, toruńsko-bydgoski rachunek. Fundacja to ten sam Azyl, to samo logo, ci sami ludzie, plus ciągle nowi i zupełnie nowa energia do działania. Azyl dla Królików w Toruniu powstał oraz funkcjonuje wyłącznie dzięki środkom przekazywanym na ten cel przez prywatnych darczyńców.

 

Azyl działa dzięki darowiznom i nie jest dofinansowywany ze źródeł takich, jak dotacje. Serdecznie zapraszamy na stronę internetową: www.azyl.torun.pl